Yuvası ve yumurtaları dağıtılan kuğu üzüntüden hayatını kaybetti

İngiltere'de kimliği belirsiz kişilerce yuvası dağıtılan ve henüz yumurtadan çıkmamış yavruları öldürülen kuğu, üzüntüden öldü.İngiltere'nin Boltan kentinde geçen Mayıs ayında kuşların yumur...

EKOLOJİ-ÇEVRE 23.06.2020 - 21:31 23.06.2020 - 21:31 Dokuz8 Haber

İngiltere'de kimliği belirsiz kişilerce yuvası dağıtılan ve henüz yumurtadan çıkmamış yavruları öldürülen kuğu, üzüntüden öldü.

İngiltere'nin Boltan kentinde geçen Mayıs ayında kuşların yumurtalarını bıraktığı bölgeye saldıran gençlerden oluşan bir grup, bölgede yaşayan bir kuğunun yuvasına taş ve tuğla fırlatarak zarar verdi.Yerel kaynakların bildirdiğine göre, Manchester Kanalı’nın yanında bulunan altı yavrudan sadece üçü hayatta kalabildi.Yuvası hedeflenen kuğuyu ve yavrularını gözlemleyen vahşi yaşam aktivistleri, yavruların ölmesinden bir süre sonra anne kuğunun da üzüntüden hayatını kaybettiğini açıkladı.Erkek kuğunun yaklaşık iki hafta önce stres nedeniyle yuvasını terk ettiğini söyleyen Sam Woodrow “Söylenecek çok fazla şey yok, ne yazık ki eşinin de stres nedeniyle yuvadan uzaklaşmasıyla birlikte dişi kuğu kalp kırıklığından öldü” dedi.Olayın gerçekleştiği semtte yaşayan Michael Mason adında bir yurttaş da, bölge sakinlerinin oluşturduğu Facebook grubunda “Bunu post etmekten dolayı çok üzgünüm. Kuğunun son durumuyla ilgili size bilgi vermek istiyorum. Altı yavru bekleyen kuğunun yumurtalarından üçü gençler tarafından yok edildi. Daha sonra köpek tarafından taciz edilince iki yumurtası daha öldü ve yalnızca tek bir yumurta kaldı. Eşi tarafından da terk edilen dişi kuğu, bu sabah yuvasında ölü bulundu. 12 haftadır gelişimlerini izliyordum, çok üzgünüm” dedi.Hayvan hakları alanında çalışan RSPCA adlı kuruluştan bir sözcü, konuyla ilgili "Yaşanan üzücü olayı araştırıyoruz ve bilgi sahibi olanların bize ulaşmasını istiyoruz. Kuğular ve yavruları vahşi yaşam ve kırsal bölge ile ilgil kanunlarla korunma altındadır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@