Yurttaşa ücretsiz izin, milletvekillerine 45 günlük "ücretli izin"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), perşembe gününden itibaren Şeker Bayramı'na dek sürecek 45 günlük "ücretli" izne giriyor.

GÜNDEM 14.04.2020 - 22:27 14.04.2020 - 22:27

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), perşembe gününden itibaren Şeker Bayramı'na dek sürecek 45 günlük "ücretli" izne giriyor.

Halk Tv'de yer alan habere göre TBMM, perşembe gününden itibaren Şeker Bayramı'na dek tatile giriyor. Yaklaşık 45 günlük öngörülen tatil boyunca Meclis'te milletvekilleri adına çalışan 3'er personel de izinli sayılacak.Gazeteci Yeliz Koray, milletvekillerinin tatil sürecinde maaşlarının eksiksiz yatacağını kaydetti ve "TBMM, Perşembe gününden itibaren bayrama kadar 45 gün tatile girecek ama maaşlarını tam alacaklar.  Millete ücretsiz, vekillere ücretli izin!" dedi.

45 GÜNLÜK ARA ÜCRETSİZ İZİN YASASININ GÖRÜŞÜLMESİNİN ARDINDAN BAŞLAYACAK

Meclis'te an itibarıyla Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ile ilgili yasa teklifi görüşülürken; bu teklifin ardından sağlıkta şiddeti engellemek amaçlı 3 maddelik teklif görüşülecek. İşten çıkarmaları yasaklayan ancak patronların emekçileri 3 ay boyunca ücretsiz izne çıkartmasını sağlayan torba yasanın da görüşülmesinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi 45 günlük bir 'Covid-19 arası'na girecek.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@