Erken seçim tartışmaları sürerken, seçim kanununda yapılan değişikliğin ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kısa aralıklarla 3'üncü kez ihaleye çıktı. Devlet Malzeme Ofisi'nin (DMO) dün yayınladığı ihaleyle, bu kez YSK’nin ihtiyacı 5 kalem filigranlı oy pusulası ve zarfı satın alınacak.

Gözden kaçırmayın

CHP’li Başkandan altyapıya tepki; Belediye Başkanı’ndan cevap CHP’li Başkandan altyapıya tepki; Belediye Başkanı’ndan cevap

5 KALEM MALZEMENİN MİKTARI 21 BİN 450 TON

Cumhuriyet gazetesinden Mustafa Çakır'ın haberine göre; 5 kalem malzemenin toplam miktarı 21 bin 450 tona ulaşıyor. Bu kapsamda beyaz, mavi ve sarı renkli çeşitli ebatlarda oy pusulası kâğıtları ile sarı renkli filigranlı oy zarfı kâğıtlarının alınacağı kaydedildi.

Teslim süresinni 6 ay olduğu ve tekliflerin 15 Nisan’a dek Euro cinsinden verileceği bildirildi.

23 MART'TA DA İKİ FARKLI İHALEYE DAHA ÇIKILMIŞTI

Devlet Malzeme Ofisi (DMO), YSK’nin ihtiyacı doğrultusunda 23 Mart’ta iki farklı ihaleye çıkmıştı. İlk ihale, yalnızca oy verme kabininden oluşmuştu. İkinci ihale ise 'kırtasiye malzemesi' adıyla yayımlanmıştı. 

12 kalemden oluşan ihaleye göre, 250 bin adet ıstampa süngeri ve 500 bin şişe ıstampa mürekkebi, 500 bin adet mühür kartuşu, 500 bin çubuk mühür mumu, 35 bin yumak kendir ip alınması öngörülmüştü. Istampa sünger ve mürekkebi için teslim süresi 60, mühür kartuşu için 90 ve mühür mumu ile kendir ip için 180 gün teslim süresi belirlenmişti.