YouTube Kids Türkiye’de kullanıma sunuldu

Dünya genelinde 2015 yılında kullanıma sokulan YouTube’un çocuklar için geliştirdiği uygulama YouTube Kids, Türkiye’ye geldi.YouTube’un çocuklara özel olarak hazırladığı uygulaması YouTube...

TEKNOLOJİ 22.04.2021 - 20:57 22.04.2021 - 20:57

Dünya genelinde 2015 yılında kullanıma sokulan YouTube’un çocuklar için geliştirdiği uygulama YouTube Kids, Türkiye’ye geldi.

YouTube’un çocuklara özel olarak hazırladığı uygulaması YouTube Kids, Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine sunuldu. YouTube Kids’in Türkiye tanıtım toplantısı; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği (BTİDER) ve Google Türkiye yetkililerinin katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Çocukların dijital dünyada eğlenmesini, keşfetmesini, öğrenmesini daha güvenli hale getirip yerel içeriklerle destekleyen YouTube Kids, ebeveynlere çocuklarının bu dijital deneyimini özelleştirmek için kullanımı kolay denetim araçları sunuyor. 13 yaş altı çocuklar için geliştirilen YouTube Kids, YouTube’dan ayrı bir web sitesi, Android ve İOS cihazlar için ayrı bir mobil uygulaması olan bir video izleme platformu olarak öne çıkıyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST