Yöneylem Araştırma'nın son anketine göre, AKP'nin oyları geriliyor. CHP, yüzde 29,5 ile iktidar partisinin en yakın takipçisi. AKP'den Yeniden Refah'a geçiş ise dikkat çekiyor.

Eski AKP'liden çarpıcı iddia: Parlamenter sistemi ilk AKP isteyecek Eski AKP'liden çarpıcı iddia: Parlamenter sistemi ilk AKP isteyecek

Yöneylem Araştırma, 2-4 Haziran arasında 27 ilde ve 2 bin 700 kişi ile yüzyüze görüşme sonucu gerçekleştirdiği Türkiye Siyaset Paneli araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre, bu pazar milletvekiliği seçimi olması durumunda partilerin oy oranları belirlendi.

Anamuhalefet partisi CHP yüzde 29,5 oy ile AKP'yi yakalarken, yüzde 29,8 oy oranına sahip iktidar partisindeki gerileme devam ediyor. Araştırma sonucuna göre, HDP üçüncü sırada yerini koruyor. İYİ Parti ise yüzde 13'ü geçti. Ankete göre, MHP baraj altında kalıyor.

Yöneylem Araştırma Genel Koordinatörü Derya Kömürcü, Twitter hesabından anketi paylaşarak "AKP'deki küçük ama istikrarlı gerileme devam ediyor. CHP, AKP'yi yakalamak üzere. Baraj yüzde 7 oldu diye HDP oyu düşmüyor. İYİ Parti yüzde 13'ü geçti. AKP'den Yeniden Refah'a dikkat çekici bir geçiş var" notunu kullandı.

Yoneylerm_662022