59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden, Gezi Direnişi tutukluları Çiğdem Mater ve Mine Özerden ’e destek mesajları gelmeye devam ediyor.

Festivalde yarışan ve Çiğdem Mater ’in yapımcıları arasında yer aldığı Kurak Günler ’in yönetmeni Emin Alper filmin gösterimi öncesinde Mater’in yanlarında olamamasının üzüntüsünü paylaştı.

Emin Alper, “Hoş geldiniz. Çok meşakkatli bir sürecin sonunda burada sizinle olmak, Antalya’da prömiyer yapmak çok mutluluk verici. Hepimizin bildiği gibi bu mutluluğumuzu gölgeleyen bir şey var. Yardımcı yapımcımız Çiğdem Mater şu an aramızda değil. Onunla birlikte Mine Özerden… Dolayısıyla mutluluğumuz buruk ama hepimizin inancı tam. Bu karanlık, bu kötü günler geçecek ve dostlarımızı bir şenlik havasında tutuldukları yerlerden çıkarıp layık oldukları yerlere oturtacağız" dedi.

Bir diğer destek de yönetmen Onur Ünlü’den geldi.

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'dan, İYİ Partili Örs'e ziyaret: Sözü bitenler böyle davranır... Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'dan, İYİ Partili Örs'e ziyaret: Sözü bitenler böyle davranır...

59.Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışan Bomboş filminin yönetmeni Onur Ünlü filmin gösterimi öncesi yaptığı konuşmada Çiğdem Mater ve Mine Özerden’in isimlerinin yazıldığı boş sandalyeleri göstererek “Çiğdem Mater, Mine Özerden de burada bizimle. Onları çok özledik” dedi.