Yoğun tepkiler üzerine tiyatro gösterileri için getirilen yasak iptal edildi

Sanatçılar ve tiyatro emekçilerinin yoğun tepkilerinin ardından tiyatroların kapatılması ve açık hava etkinliklerinin yasaklanması kararı bakanlık tarafından iptal edildi.Kültür ve Turizm Ba...

KÜLTÜR & SANAT 15.09.2020 - 23:18 15.09.2020 - 23:18

Sanatçılar ve tiyatro emekçilerinin yoğun tepkilerinin ardından tiyatroların kapatılması ve açık hava etkinliklerinin yasaklanması kararı bakanlık tarafından iptal edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tiyatroların kapatılması ve açık hava etkinliklerinin yasaklanması kararını yoğun tepkiler üzerine iptal etti.BirGün'ün haberine göre bakanlık gelen yoğun tepkilerin ardından, açık ve kapalı mekânlarda sahnelenecek tüm tiyatro, opera ve bale gösterilerinin yasak kapsamının dışına alındığını duyurdu.

KORONAVİRÜS GEREKÇESİYLE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ YASAKLANMIŞTI

Koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek açık alanlarda konser, gösteri, tiyatro, festival vb. etkinliklerin yasaklanmasının ardından karara birçok özel tiyatro tepki göstermişti. Tepkilerin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı, söz konusu yasakların Covid-19 tedbirlerine uyulması koşuluyla açık ve kapalı mekânlarda sahnelecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsillerini kapsamayacağını duyurdu.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde:"İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarımız ile yaptığımız değerlendirmeler neticesinde, açık ve kapalı mekânlarda sahnelecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsilleri, Bakanlığımızca 23 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ndeki kurallara uyulmak koşulu ile Hıfzıssıhha Kurullarınca alınan kararların kapsamı dışına alınmıştır."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@