Konya Karatay'da park halinde bir otomobilin bagaj kapağı üzerinde bırakılmış poşetin içinde, yeni doğmuş kız bebek çıktı. Çevredeki vatandaşların durumu polise bildirmesi üzerine bebek, hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri, hipotermi geçirdiği öğrenilen bebeği bırakanları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Konya'nın Karatay ilçesinde sabah saatlerinde, Tatlıcak Mahallesi Defne Sokak’ta park halindeki bir aracın bagaj kapağı üzerinde bırakılan bir torbanın içinden yeni doğmuş kız bebek çıktı.

Bebeği görenler, polise haber verdi. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Hemen alınan Bebek, ambulansla Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan ilk tetkiklerde hipotermiye maruz kaldığı belirlenen kız bebeğin, 2 kilo 460 gram ağırlığında olduğu tespit edildi.

Bebeği muayene eden Dr. Ramazan Keçeci, “Miadında doğduğunu tahmin ettiğimiz bebeğimiz geldiğinde tabi biraz da hipotermiye maruz kalmıştı ve uygunsuz koşullarda göbeği bağlanmıştı. Biz gerekli ilk müdahaleleri yaptıktan sonra bebeğimizi muayene ettik. Şu an sağlığı, geldiğine göre daha iyi durumda. Tabi birtakım incelemeler yapacağız ve tetkikler planlayacağız. Sonrasında inşallah sosyal hizmetlerle de görüşüp bebeğimizi daha sağlıklı bir yuvaya kavuşmasını sağlayacağız. Şu an için bebeğimiz iyi, vücut ısısı normale geldi ve beslenebiliyor ama şu an için ekstra çok fazla bir tedaviye ihtiyacı yok gözüküyor bebeğimizin” dedi.

Gaziantep'te zeytin üreticilerine 40 bin adet hasat kasası Gaziantep'te zeytin üreticilerine 40 bin adet hasat kasası