“Her aile bir okuldur” sloganıyla erken çocukluk eğitimi için çalışmalarına devam eden Mersin Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Akademi binasında faaliyette olan Bebek Kütüphanesi’nde ebeveynleri ağırlamaya devam ediyor. Anne ve babalar ay gruplarına göre ayrılmış kitapları, Bebek Kütüphanesi’nden edinerek çocuklarının gelişim süreçlerini sağlıklı bir şekilde ilerletmiş oluyor. Çocuğunun doğduğu andan itibaren kelime haznesini geliştirmek, onu okulda alacağı eğitime hazırlamak isteyen anne ve babalar, Bebek Kütüphanesi tarafından verilen 6 kitaplık set ile kendi eksiklerini de görüp tamamlama şansına sahip oluyor.

“GELİŞİM SÜREÇLERİNE GÖRE GÜNLÜK YAPILMASI GEREKEN AKTİVİTELERİ ÖĞRENDİK”

Mersin'de yangın çıkan evde mahsur kalan yaşlı kadın kurtarıldı Mersin'de yangın çıkan evde mahsur kalan yaşlı kadın kurtarıldı

Bebek Kütüphanesi’nden yararlanan anne Dilek Özkan Tumar, çocuklarının gelişimiyle ilgili bilmediklerini bu hizmetle birlikte uzman kişilerden öğrendiklerini belirterek, “Verilen setlerde çocuğun aylık gelişim süreçlerine göre günlük yapılması gereken aktiviteleri öğrendik. Çocuklar ile ebeveynlerinin kaliteli vakit geçirebilmeleri için güzel bir program hazırlandı ve onları takip ettik. Çocuğumuzun kelime dağarcığını geliştirecek uygulamalar yaptık. Çocuklar bilgi becerilerini 0-6 yaş döneminde alıyor. Bu süreçte çocuklarımızın heybesine ne doldurabilirsek bizim için daha iyi. Başkanımız Abdullah Özyiğit’e de bize bu imkanı sunduğu için teşekkür ediyoruz” dedi.

“ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR PROJE VE DE ÜCRETSİZ”

Oğlunun psikomotor gelişiminin eksik olduğunun tespiti sonrası Yenişehir Belediyesi Akademi’de ince kas geliştirme çalışmalarının uygulanmasının ardından bu sorunun ortadan kalktığını anlatan baba Osman Badem ise “Bebek Kütüphanesi’nden çok fazla kitap aldık ve onları takip ettik neler yapılabilir noktasında. Çocuğumuzun kalem tutma, boyama, kas motor becerisi nasıl gelişir bunları öğrendik. Yenişehir Belediyesi tarafından Yenişehir Akademi binasında faaliyette olan Bebek Kütüphanesi’ni bazı arkadaşlarımıza da önerdik. Çocuklarında bazı eksiklikler vardı bu hizmetten ücretsiz faydalanabileceklerini söyledim. Örnek alınması gereken bir proje ve de ücretsiz” diye konuştu.

BAŞKAN ÖZYİĞİT: “TÜM EBEVEYNLERİMİZİ PROJEMİZE DAHİL OLMAYA VE HİZMETLERİMİZDEN YARARLANMAYA BEKLİYORUZ”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise “Bizim amacımız çocuklarımızı geleceğe en iyi ve en donanımlı şekilde hazırlamak. Bu doğrultuda hareket ederek, onlara gerekli imkanları sunmak istiyoruz. Yenişehir Belediyesi olarak 3 yıl önce başlattığımız bu proje ile çok önemli bir yol katettik. Ailelerle birlikte çalışıyoruz, erken çocukluk eğitim sürecine aileleri de katıyoruz. Bebek Kütüphanesi de projemizin bir parçası. Anne ve babalara ücretsiz kitap setleri ulaştırıyoruz. Ebeveynlerimizin memnuniyetini ve fayda sağladığını görünce daha da motive oluyoruz. Tüm ebeveynlerimizi Yenişehir Belediyesi Akademi’ye projemize dahil olmaya ve hizmetlerimizden yararlanmaya bekliyoruz” dedi.