Yenimahalle Evleri’nde Sanat ve Eğlence Atölyeleri, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Salonları’nda ise Tiyatro Festivali ile çocuk oyunları, yarıyıl tatilinde çocuklarla buluştu. Başkan Fethi Yaşar, “Amacımız herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Yenimahalle” dedi.

İlçeli çocukların sömestir eğlencesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen ‘Külkedisi Müzikali’ ve ‘Evimizi Kurtaralım’ adlı oyunlar ile başladı. Barıştepe, Pamuklar, Çiğdemtepe, Kuzeyyıldızı ve Yakacık Yenimahalle Evlerinde düzenlenen atölye çalışmalarıyla devam eden etkinliklerde, çocuklar geri dönüşüm, taş boyama, resim, ebru çalışma, takı yapma, fotoğraf çekimi, butik örgü, seramik şekillendirme, kitap okuma ve oyun atölyelerinde hem eğlendi hem de öğrendi.

Türkiye'den Suudi Arabistan'daki otobüs kazası için taziye mesajı Türkiye'den Suudi Arabistan'daki otobüs kazası için taziye mesajı

“AMACIMIZ HERKESİN YAŞAMAKTAN MUTLU OLDUĞU BİR YENİMAHALLE”

Sömestirde gerek tiyatro oyunlarıyla gerekse de atölye çalışmalarıyla çocukların tatillerini dolu dolu geçirmelerini hedeflediklerini söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ”Yenimahalle’de yaşayan her hemşehrimizin ihtiyaçları, talepleri bizim hizmetlerimizin temelini oluşturuyor. Kış şartlarında sömestr tatillerinde çocuklarımız evlerinde tıkılıp kalmasınlar diye onları mutlu edecek etkinlikler düzenliyoruz. Çünkü Yenimahalle, çocukların da mutlu olduğu, yaşamayı sevdiği bir ilçe olsun istiyoruz. Amacımız herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Yenimahalle” dedi.