Yemek Sepeti logosundaki kuryeyi kaldırdı

Sendikayı tanımadığı ve sendikalı işçileri işten attığı için boykot edilen Yemeksepeti, boykot çağrısına denk gelen günlerde 20 yıllık logosunu değiştirdi ve logodaki kuryeyi çıkardı.

EMEK DÜNYASI 30.09.2021 - 11:14 30.09.2021 - 11:19

20 yıldır aynı logoyu kullanan online yemek sipariş platformu Yemeksepeti, önemli bir değişikliğe gitti ve logosunu değiştirdi. Kırmızı yerine daha yumuşak hatlara sahip pembe bir fon ve font tercih eden marka, logoda 20 yıldır yer alan kuryeyi ise tamamen çıkardı. Yemeksepeti’nin logo değişikliği kararı, birkaç gün önce sendika ve meslek odaları tarafından alınan boykot kararı ile aynı günlere denk geldi.

BOYKOT ÇAĞRISI YAPILMIŞTI

27 Eylül’de Nakliyat-İş’e üye oldukları için işlerine son verilen işçiler için İstanbul Şişli’de bulunan Yemeksepeti Genel Merkezi binası önünde açıklama yapmış, açıklamaya katılan sendika ve sivil toplum örgütleri boykot çağrısında bulunmuştu. Tüketici Birliği Federasyonu (TBF), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından yapılan ortak açıklamada, “Halkımızı işçi ve sendika düşmanlığı yapan Yemeksepeti’ni boykota çağırıyoruz” yazılı pankart açılmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST