AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yerleşim bölgelerindeki yangın vesairelerin sorumluluğu kimin? O da oradaki büyükşehir belediyelerinin sorumluluğundadır" açıklamasında bulundu.

ATV'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, ülkede devam eden orman yangınlarına dair "Yerleşim bölgelerindeki yangın vesairelerin sorumluluğu kimin? O da oradaki büyükşehir belediyelerinin sorumluluğundadır" açıklamasında bulundu.

"BEYAZ ET HEPSİNİN ÖDEMESİNİ YAPACAĞIZ"

Öte yandan Erdoğan, yangın dolayısıyla hayvanlarını kaybetmiş kişilere ödemelerin yapılacağını belirterek, "Yangın olur da ormanda canlılar yanmaz mı? Hemen tedbirlerimizi aldık. 'Bütün bu canlıların defnini yapın' dedik. Canlıların sahiplerine bu canlılar kadar ödeme yapacağız. Büyükbaşsa büyük baş, koyun, beyaz et hepsinin ödemelerini yapacağız" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde:

 • "Şu anda 16 uçak var, bugün gelenlerle bu 20'ye çıktı. Bunun yanında 51 helikopter var. Hep bunlar devrede, çalışıyor. Burada niye uçak yok, niye helikopterler yok, filan gibi bir yalan terörü estiriliyor"
 • Türk siyaseti muhalefetsiz bir siyasettir. Türkiye’de muhalefetin terörü esiyor.

 • Orman yangınları şu an tüm dünyanın mücadele ettiği Covid-19 gibi uluslararası bir tehdittir, hatta bir terör tehdididir.

 • Türkiye’de ‘yalan terörü’ var mı, var. Kim yapıyor, muhalefet. Adına birileri ‘algı operasyonu’ diyor ama bunun adı aslında yalan terörüdür.

 • Biraz dürüst ol, samimi ol. Bir tespitin varsa bunu dürüst yap. Dürüst yap da adam sansınlar, biz de bir şeyler kapalım. Ama böyle bir şey maalesef yok.

 • Bay Kemal’e vereceğim cevap şu: Kültür ve Turizm bakanıma verdiğim böyle bir yetki yok. Bunu ispat etmesi lazım.

 • Ben dikey mimariye karşı olduğunu söyleyen bir insanım. Betona nasıl olur da sahip çıkarım?

 • Bakın burası çok önemli: 19 yıl içerisinde – Ey CHP… Bizim diktiğimiz fidan değil ha! 5 milyon 400 bin ağaç diktik biz ve hala da dikmeye devam ediyoruz.

  Gözden kaçırmayın

  Bağlar Belediyesi taşınmazı 1 yıllığına İletişim Başkanlığı’na verildi Bağlar Belediyesi taşınmazı 1 yıllığına İletişim Başkanlığı’na verildi