Yalova'da 7 köpek katledildi

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesine bağlı Beşyüzevler mahallesinde yedi köpek katledildi. İncelemede köpeklerin 6'sının zehirlendiği, bir köpeğe ise arabanın çarptığı belirlendi.Dün sabah saatle...

EKOLOJİ-ÇEVRE 06.06.2021 - 17:26 06.08.2021 - 17:50

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesine bağlı Beşyüzevler mahallesinde yedi köpek katledildi. İncelemede köpeklerin 6'sının zehirlendiği, bir köpeğe ise arabanın çarptığı belirlendi.

Dün sabah saatlerinde yaşanan olayı Beşyüzevler Mahallesi Muhtarı Ergün Tanrıkulu, sosyal medya hesabından duyurdu. Vatandaşların ihbarı üzerine katliamı öğrenen Muhtar Tanrıkulu, durumu İlçe Jandarma Komutanlığı'na ve İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bildirdi. Olay yerine gelen yetkililer toplamda yedi köpeğin katledildiğini tespit etti. Yapılan incelemeye göre altı köpeğin zehirlenerek bir köpeğin ise otomobil çarpması sonucu hayatın kaybettiği saptandı.

"BU KÖPEKLREİ ZEHİRLEYEN CANİLERİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM"

İlçe jandarması hayvan katliamına ilişkin soruşturma başlatırken Mahalle Muhtarı Ergün Tanrıkulu sosyal medyadan isyan etti. Tanrıkulu, “Bu köpekleri zehirleyen canileri Allah’a havale ediyorum. Allah belalarını versin. Bu köpekler nasıl can çekişmişse Allah da onlara öyle can çekiştirsin. Kim veya kimler olduklarını bilmiyoruz ancak Allah hepsini belasını versin” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST