İstanbul Havalimanı'na Azerbaycan'dan gelen uçakta kaçak cep telefonu ve oyun konsolu ele geçirildi. Şüphelilerin, telefonları kontrolden kaçırmak için başka yolculara dağıttığı tespit edildi.

Kasa açıkları işçilere ödetilmek isteniyor Kasa açıkları işçilere ödetilmek isteniyor

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonda kaçak cep telefonu, oyun konsolu ve sanal gerçeklik gözlüklerine el konuldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan Gümrük İdaresinden Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne aktarılan bilgiler neticesinde harekete geçen ekipler, İstanbul Havalimanı'na iniş yapacak bir uçağı takibe aldı.

Ekipler, şüpheli şahısların, uçakta bulundukları esnada üzerlerindeki çok sayıdaki cep telefonunu kontrollerden kaçırmak amacıyla başka yolculara dağıttığını tespit etti.

Ekipler, yolcuların uçaktan inmeye başlamasıyla şüpheli olan bütün şahısları izledi. Şüphelilerin alanda bulunan başka yolculara üzerlerindeki telefonları dağıttıkları görüldü.

Şüpheli şahısların eşyalarına yönelik detaylı arama yapıldı.

Aramalarda, ünlü markaların en son çıkan modellerine ait olduğu tespit edilen 77 cep telefonu, 18 oyun konsolu ve 6 sanal gerçeklik gözlüğü ele geçirildi. Operasyonda ele geçirilen kaçak eşyanın piyasa değerinin 4 milyon 360 bin lira olduğu belirlendi.