Gezi Davası'nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala ve 18 yıl hapis cezası alan Can Atalay, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Ozerden, Mücella Yapıcı ve Tayfun Kahraman ortak bir açıklama yaptı.

Gezi Davası'nda verilen hukuksuz kararla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala ve 18 yıl hapis cezası alan Can Atalay, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Ozerden, Mücella Yapıcı ve Tayfun Kahraman ortak bir açıklama yaparak "Konu bizler değiliz! Asıl mesele güzel ülkemizde insanlık, vicdan, adalet ve hukuktan en asgari düzeyde dahi bahsedilip bahsedilemeyeceğidir" dedi.

"TABİİ Kİ GEZİ'Yİ SAVUNACAĞIZ"

Gezi tutuklularının açıklaması şöyle:

"25 Nisandan beri seslerini seslerimize katan; adaletsizliğe, kuyruklu yalanlara, hukuk tanımazlığa itiraz eden milyonlarca insanımız umudumuza umut, gücümüze güç kattı. Başta amansız polis şiddetiyle evlatlarını yitiren Gezi Anneleri olmak üzere tüm annelerin ve canımız annelerimizin anneler gününü canı gönülden kutlarız. Önceki dönem cumhurbaşkanlarından, kendi elleriyle poster yapan gençlere; siyasal parti genel başkanlarından, sosyal medyada itirazlarını dillendirenlere; konuyu gündemde tutan basın emekçilerinden, meslek odaları ve demokratik kitle örgütlerine; aydın, sanatçı ve yazarlardan konuya kulak kabartan tüm insanlara selam ve teşekkür ederiz. Konu bizler değiliz! Asıl mesele güzel ülkemizde insanlık, vicdan, adalet ve hukuktan en asgari düzeyde dahi bahsedilip bahsedilemeyeceğidir.

Ya kin ve kibir baskın olacak ya da kardeşlik, eşitlik, özgürlük ve demokrasi kazanacak. Biz adaleti, kardeşliği, vicdanı, özgürlüğü ve tabii ki Gezi’yi savunacağız.

“Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim…”

Gözden kaçırmayın

CHP'nin 'Milletin Sesi' mitingine yüz binler katıldı: "Haramilerin saltanatı yıkılıyor" CHP'nin 'Milletin Sesi' mitingine yüz binler katıldı: "Haramilerin saltanatı yıkılıyor"