Vucic'in yüz ifadesi tartışma yarattı

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in ABD Başkanı Donald Trump aracılığıyla Kosova ile imzalanan anlaşma sırasındaki yüz ifadesi tartışma yarattı.ABD Başkanı Donald Trump'ın Sırbistan...

DÜNYA 06.09.2020 - 13:29 06.09.2020 - 13:29

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in ABD Başkanı Donald Trump aracılığıyla Kosova ile imzalanan anlaşma sırasındaki yüz ifadesi tartışma yarattı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Sırbistan ve Kosova arasındaki anlaşmayı duyurduğu sırada Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in yüz ifadesi tartışma konusu oldu.

ANLAŞMAYI OKUMAMIŞ OLABİLİR Mİ?

ABD Başkanı Donald Trump, Sırbistan ve Kosova arasında ekonomik işbirliğine aracılık etti. Aracılık şartı olarak iki ülkenin de İsrail ile diplomatik ilişki kurmasını şart koyan Trump'ın anlaşmayı duyurduğu sırada dikkat çekici bir olay yaşandı. Görüntülerde Trump iki ülke arasındaki anlaşmanın detaylarını anlatırken, Vucic'in önünde duran anlaşma metninin sayfalarını karıştırarak, yan tarafında bulunan kişilere göz ucuyla baktığı görülüyor. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından pek çok kullanıcı, Sırbistan'ın, büyükelçiliğini Temmuz ayında Kudüs'e taşıyacağı' yönündeki anlaşma maddesini, "Vucic'in daha önce fark etmemiş olduğu" değerlendirmesini yaptı. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@