Türkiye'deki doğal miras alanlarının fotoğraflarının paylaşıldığı 2022 Viki Yeryüzünü Seviyor Türkiye Fotoğraf Yarışması, 1-30 Haziran arasında devam edecek.

Gece 00.30'da sahneden zorla indirilen rapçi Sefo: Saçmalık bu! Gece 00.30'da sahneden zorla indirilen rapçi Sefo: Saçmalık bu!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen 2022 Viki Yeryüzünü Seviyor Türkiye Fotoğraf Yarışması'nda millî parklar, sulak alanlar, yaban hayatı koruma sahalarında çekilen manzara, bitki, bitki örtüsü, hayvan fotoğrafları yarışıyor. Yarışmaya katılan fotoğraflar Vikipedi içeriklerini zenginleştirmekte kullanılıyor.

Yarışma, Vikipedi içeriklerini geliştiren gönüllüler tarafından 2013’ten beri dünyanın otuzdan fazla ülkesinde düzenleniyor. Vikipedi’de, ülkemizin doğal güzelliklerine ilişkin fotoğrafların yetersiz olduğunu fark eden Türkiye’deki gönüllüler, doğal miras alanlarının fotoğraflarının çekilmesini teşvik etmek için ilk defa 2020’de yarışmanın Türkiye ayağını düzenledi. Bu sene üçüncüsü gerçekleşecek yarışmada yerel jürinin seçimi ile ilk üçe giren fotoğrafların sahipleri, hediye kartı ile ödüllendirilecek ve en iyi 15 fotoğraf uluslararası yarışmaya katılma hakkını elde edecek.

AMATÖR, PROFESYONEL HERKESE AÇIK

Gönüllüler, “En büyük ödülün, fotoğrafların Vikipedi’nin 300’den fazla dil sürümünde serbestçe kullanılabilmesi, o konuda sunulan bilgileri destekleyip güçlendirmesi belirterek yarışmanın amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olduğunu hatırlattı. Katılımcılar, yarışma sayfasına yükledikleri fotoğrafları sosyal medyada #WLETurkey #WLE2022 etiketi ile paylaşmaya davet edildi.

Yarışmaya katılım ve ayrıntılı bilgi için tıklayın.