Vietnam’da koronavirüsten ilk ölüm

Vietnam’ın yerel medyasında ülkede ilk koronavirüs kaynaklı ölümün gerçekleştiği bildirildi. Aylardan son gelen ilk Covid-19 ölümü haberi son dakika gelişmesi olarak dünyaya duyuruldu.Vietna...

DÜNYA 31.07.2020 - 15:12 31.07.2020 - 15:12

Vietnam’ın yerel medyasında ülkede ilk koronavirüs kaynaklı ölümün gerçekleştiği bildirildi. Aylardan son gelen ilk Covid-19 ölümü haberi son dakika gelişmesi olarak dünyaya duyuruldu.

Vietnam’ın yerel medyasında ülkede ilk kez koronavirüs (Covid-19) nedeniyle bir ölümün gerçekleştiği bildirildi.Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle bugüne kadar 509 vaka bildiren Vietnam’da ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi.Vietnam, Çin'e sınırı olmasına rağmen koronavirüs salgınıyla ilk günlerden itibaren çok iyi mücadele ederek tüm dünyayı şaşırtmıştı.96 milyonluk nüfusa sahip olan Vietnam'da 100 gün boyunca hiç yeni vaka görülmemiş, son günlerde ülkenin turistik şehri Danang'da görülmeye başlayan vakalar sonrası bir dizi yeni önlem alınmıştı.Vaka artışlarını engellemek için yetkililer başkent Hanoi başta olmak üzere barları ve gece kulüplerini kapatmış, kalabalık toplantıları yasaklamış ve yaygın koronavirüs testi uygulaması başlatmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST