Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. Yurttaşlarla beraber kurtuluş coşkusunu yaşayan Başkan Seçer, “Tarsuslular'ın bayramı kutlu olsun” dedi.

Başkan Seçer, Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. Aznakay Parkı önünde Kurtuluş Yürüyüşü ile başlayan coşku, Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenle devam etti. Törende kent protokolü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler sunularak saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi. Kutlama programında, öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları ekipleri gösteri yaptı. 

Tarsuslular'la bir arada olmaktan ve kurtuluş coşkusunu birlikte yaşamaktan mutluluk duyduğunu belirten Seçer, Tarsus’un kurtuluş mücadelesindeki önemine dikkat çekti. Kentin demografik yapısı, geçmişi ve kültürel birikimiyle tarihteki misyonunu sürdürdüğünü de vurgulayan Seçer, şöyle konuştu:

Vahap Seçer: Bugüne kadar Mersin’e yaptığımız hizmetlerin en az 4-5 katını yapacağız Vahap Seçer: Bugüne kadar Mersin’e yaptığımız hizmetlerin en az 4-5 katını yapacağız

“Atalarımız bize bu toprakları emanet ettiyse, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet’in kurumlarını kurduysa, Türkiye'yi demokratik ortama bu anlayış ve irade taşıdıysa, bize düşen görev de bayrağı devraldığımız yerden çok daha yükseklere taşımak. Bizim için Türkiye farklı bir misyon. Türkiye'yi geliştirme, kalkındırma misyonunu biz Ulu Önderimizden aldık. Onun için de bu misyonu şanla, şerefle, azimle, kararlılıkla taşıyacağız.”

Tarsus’a kazandırılan hizmetlere dikkat çekerek, dün olduğu gibi bundan sonra da aynı azimle çalışmalarını sürdüreceklerini dile getiren Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah, hep beraber kentimize çok daha güzel hizmetler yapacağız. Tarsus’a daha güzel sokaklar, yollar, parklar yapacağız. Başta gençliğimiz, çocuklarımız, onların eğitimi bizler için çok önemli. Eğitimde değerli dokunuşlara devam edeceğiz. Yine yaş almış yurttaşlarımız, kadınlar onlara da önem göstermeye devam edeceğiz. Tarsusluların bayramı kutlu olsun.”

Törende konuşma yapan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan da Tarsus’un kurtuluş mücadelesindeki önemini anlattı. Bozdoğan, “Tarsus'un düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılını kutlamanın gururu ve mutluluğu içindeyim. Tarsuslu olmak gururdur, Tarsus’ta yaşamak bir onurdur” diye konuştu.