Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan Uzungöl'ün imarı ve iyileştirmesi için 30 Haziran'da ihale yapılacak.Son hali ile çevrecilerin tepkisini çeken

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan Uzungöl'ün imarı ve iyileştirmesi için 30 Haziran'da ihale yapılacak.

Son hali ile çevrecilerin tepkisini çeken Uzungöl'ün iyileştirilmesi için 30 Haziran'da ihaleye çıkılacak.

SON HALİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, yılda yaklaşık 3 milyon kişinin ziyaret ettiği, Trabzon ve Doğu Karadeniz'in gözde turizm merkezlerinden Uzungöl'de, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteğiyle 2 etaptan oluşacak Rehabilitasyon ve İyileştirme Projesi'nin ihale hazırlıklarının devam ediyor. Uzungöl'ün çevresindeki çarpık yapılaşma ve betonlaşma yurttaşların tepkisini çekmişti.

2 BİN METRE UZUNLUĞUNDA AHŞAP KORKULUK

Belediye tarafından yapılan açıklamada 30 Haziran'da ihalenin yapılacağı belirtildi. Uzungöl için düşünülen projede, 2 bin metre uzunluğunda ahşap korkuluk, kaldırım, bazalt bordür ve rulo çim yapımını içeren 1. etap çalışmalarının, Trabzon Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu kararıyla onaylandığı ifade edildi.Birinci etap proje ihalesinin, 30 Haziran'da yapılacağı vurgulanan açıklamada, 2. etap proje çalışmalarının ise devam ettiği aktarıldı.