Kahramanmaraş'ta edebiyat öğretmeni Aziz Serin, uzaktan eğitim yaparken internette yaşadığı sorun nedeniyle öğrencilerine ders anlatabilmek için çıktığı tepede, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş'ta Onikişubat Anadolu Lisesinde görev yapan 50 yaşındaki edebiyat öğretmeni Aziz Serin, uzaktan eğitim için internete bağlanmakta sorun yaşadı. Öğrencilerine ders anlatabilmek için tepeye çıkan Serin, çıktığı tepede geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

İKİNCİ DERS SONRASI KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Onikişubat Anadolu Lisesi'nde görev yapan Serin, geçtiğimiz Cumartesi günü uzaktan eğitim için bilgisayar başına geçti fakat yaşadığı kırsal Küçüknacar Mahallesi'nde internete bağlanamadı. Saat 12.00'deki ders için internet erişiminin olduğu tepeye çıktı. Dersin ardından evine dönen Aziz Serin, ikinci ders için saat 16.40'ta yeniden aynı tepeye gitti fakat akşam eve dönmedi. Bunun üzerine tepeye çıkan yakınları Aziz Serin'in cansız bedenini buldu. Kahramanmaraş Adli Tıp Kurumu'nda yapılan ön otopside Serin'in kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi ve Pazar günü Şeyhadil Mezarlığı'ndan toprağa verildi. Ders sisteminde yapılan kontrolde Aziz Serin'in 12.00'deki derste internet üzerinden öğrencilerle bir araya geldiği, 16.40'taki dersi ise başlatamadığı belirlendi.