Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde partiye yeni üye töreninde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sert sözlerle tepki gösterdi.

Kentteki uyuşturucu sorununa değinen Salıcı, Soylu’ya istifa çağrısında bulundu. Salıcı, “Süleyman Soylu duysun, bu uyuşturucu satanları yakalaması gereken kişi kim? İçişleri Bakanı. Polis ona bağlı, jandarma ona bağlı. Akçakale’de uyuşturucu sorunu varsa, görevini yapmayan kim? İçişleri Bakanı. Öyle çıkıp hamaset yapmakla bu işler olmuyor. Duy burayı Süleyman Soylu, duy. Birazcık onurun varsa istifa et” şeklinde konuştu.

Akşener'den Erdoğan'a kendi cümleleriyle yanıt: Durmak yok yalana devam sayın Erdoğan, masala devam sayın Erdoğan Akşener'den Erdoğan'a kendi cümleleriyle yanıt: Durmak yok yalana devam sayın Erdoğan, masala devam sayın Erdoğan

İktidarın kutuplaşmadan beslendiğini kaydeden Salıcı, “Şu andaki iktidar uzun zaman kutuplaşmadan beslendi. İnsanlar birbirlerine kem gözle baksınlar, ben de bu arada siyasetimi yürüteyim, o siyaset üzerinden de iktidarımı devam ettireyim diye düşünüyor. Bu iktidar için yol bitti. Şu çok açık, Türkiye değişim sürecine girdi. Değişim sürecini 2019’da yerel seçimlerle beraber Adana, Mersin, İstanbul, Antalya’dan tüm Türkiye’ye yayıldı” dedi.