Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, bir süre önce mali girdaptan çıkmak için konkordato talebinde bulunan Hacı Sayid için iflas kararı verdi.

1960’lı yılların başında Gaziantep'te kurulan Türkiye genelinde 43 şubesi bulunan Hacı Sayid, şarkıcı Hadise’nin kısa bir süre önce boşandığı iş insanı Mehmet Dinçerler’in babası ve amcasına ait.

Artı Gerçek'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre; Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada alacaklı şirketlerin avukatları, Hacı Sayid’in konkordato talebinin ret edilmesi istedi.

Duruşmada, Mehmet Dinçerler’in avukatı Hicran Akkaya Şenol, hileli iflasa gidildiğini öne sürdü. Şenol, "Piyasa borcu ile SGK ve vergi borçları bu şirketin üzerinde bırakılıyor. Şirketin mali kaynakları, grup şirketlerine devredilmiş. Mahkeme, yönetim kayyımu atamadığı için şirketin içi boşaltıldı. Yargıtay’a gitmeden önce borca batık olmayan şirket, Yargıtay’a gittikten sonra borca batık hale geldi. Şirketin içi boşaltıldı. Tüm bunları daha önce de mahkemeye bildirdik” dedi.

EPDK'nın bu yılki doğal gaz tüketimi tahmini geçen yıldan düşük oldu EPDK'nın bu yılki doğal gaz tüketimi tahmini geçen yıldan düşük oldu

Mahkeme, Hacı Sayid A.Ş’nin konkordato talebinin reddederek iflasına karar verdi.

Hacı Sayid, Hadise’nin kısa bir süre önce boşandığı iş insanı Mehmet Dinçerler’in babası babası Burhan Dinçerler ve amcası Mehmet Dinçerler’in’e aitti.