Üniversiteli kadın şort giydiği için kendisine saldıran Hüseyin A.'dan şikayeti oldu

Yalova'da üniversiteli bir kadın, şort giydiği için kendisine saldıran 70 yaşındaki Hüseyin A.'dan şikayetçi oldu.Yalova'da kedisini veterinere götürürken Hüseyin A.'nın saldırısına maruz ka...

TOPLUMSAL CİNSİYET 14.07.2020 - 15:40 14.07.2020 - 15:40

Yalova'da üniversiteli bir kadın, şort giydiği için kendisine saldıran 70 yaşındaki Hüseyin A.'dan şikayetçi oldu.

Yalova'da kedisini veterinere götürürken Hüseyin A.'nın saldırısına maruz kalan genç kadın şikayetçi oldu.

"SEN BU ŞORTU GİYEMEZSİN"

Yalova'da geçtiğimiz salı günü bir genç kadın, hasta kedisini veterinere götürmek için Çınarcık ilçesi Atakent Mahallesi'ndeki evinden çıktı. Minibüs durağına geldiği sırada Hüseyin A. ile karşılaştı. Uzun süre kendisine bakan yaşlı adama, birlikte kaldığı dedesi ve anneannesini tanıyor zannederek selam verdi. Hüseyin A. ise genç kıza yaşını sorup, "Sen bu şortu giyemezsin" dedi. Ardından da sol kolundan tutup, darp etmeye başladı. kadının çığlıklarını duyan vatandaşlar, duruma müdahale edip, jandarmayı aradı. Hüseyin A. ve genç kadın, ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. İşlemlerinin ardından kadın, YalovaDevlet Hastanesi’ne giderek, darp raporu aldı. Hüseyin A. ise adliyeye sevk edildi.

"SİNİRLENİP, TOKAT ATTIM"

Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılan Hüseyin A. ifadesinde, "Olay günü bir genç kız gördüm. Şort giyiyordu. Neden giydiğini sordum. Kız bana, 'Ailem karışmıyor sen neden karışıyorsun?' dedi. Ben de sinirlendim ve kıza tokat attım. Kendisi burnundan ameliyat olmuş, bunu bilmiyordum. Olaydan sonra beni tehdit ederek, 'senin mal varlığını alacağım' dedi. Benim herhangi bir psikolojik rahatsızlığım yok. Olay bundan ibarettir" dedi. Hüseyin A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.Genç kadın ise, Hüseyin A. hakkında Yalova Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda da bulundu.

"DEFALARCA YÜZÜME VURDU"

DHA'ya konuşan genç kadın olayı şu şekilde anlattı: "Evimden çıkıp minibüs durağına giderken, bir şahıs önümde durdu. Kulaklıklarımla uğraştığım için önce göremedim. Daha sonra fark ettim, dedem ve anneannemle yaşadığım için onların arkadaşı olabileceğini düşünerek, durdum. Bir de yaşından ötürü durdum. Beni süzüp, kaç yaşında olduğumu sordu. '20 yaşındayım amca' diyerek, gayet nazik bir şekilde cevap verdim. ‘Sen bu şortu giyemezsin’ diye çıkışmaya başladı. Bunu defalarca söylemeye devam etti. Amacının kötü olduğunu fark edince, kim olduğunu sordum. Defalarca ‘Sen bunu giyemezsin, ben sana karışırım’ şeklinde konuşuyordu. Sağ kolumda kedim vardı. Sol kolumdan tutup bana vurmaya başladı. Çığlık atmaya başladım. 'Yapmayın kolumda yavru kedim var' diye bağırmaya başladım. Defalarca yüzüme vurdu. Beş ay önce burun ameliyatı geçirdim. Burun yapım bu yüzden çok hassas. Sabah olması sebebiyle çevrede kimse yoktu. Çığlıklarımı duyan koşup gelmeye başladı, dedemle annemi tanıyan herkes koştu. Yere yatırdılar adamı. Ama adam kalktı ve aynı şekilde konuşmaya devam etti.”

"ABLASI BİR ŞEY DEMEMEMİ İSTEDİ"

Olayın şokunu atlatmadan tacizcinin ablasıyla muhatap olduğunu söyleyen kadın, "Şahsın ablası benden özür diledi ve jandarmaya bir şey demememi istedi. Ama ben konuşmasına izin vermedim ve uzaklaştım. Ablası hasta olduğundan bahsetti. Zaten çevredeki insanlar, o şahsı dört senedir idare ediyorlarmış. Epey sorunlu bir insan. Daha sonra jandarmaya gittik, ifadeler verildi. Her şeyi anlattım. Çınarcık Devlet Hastanesi’ne götürüldük, ilk müdahalenin ardından Yalova Devlet Hastanesi’ne gidip muayene oldum ve darp raporu aldım. Çevredeki görgü tanıklarının da ifadesi alınmış" dedi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Yalova Cumhuriyet Başsavclığı ise konuya dair yaptığı açıklamasında, "Çınarcık ilçesi, Koru beldesinde 07/07/2020 tarihinde müşteki B.N.A'nın şort giydiği gerekçesiyle şüpheli H.A. tarafından darp edildiği iddiasıyla şikayette bulunması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi üzerine Yalova Sulh Ceza Hakimliğince şüpheli H.A. hakkında adli kontrol kararı verilmiştir. Müşteki B.N.A, sağlık durumuyla ilgili kati rapor alması için Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir. Ayrıca şüpheli H.A'nın atipik psikoz hastalığı bulunduğu yönünde şüphe bulunduğundan alınacak raporun sonucuna göre şüpheli hakkında akıl hastalarına özgü güvenlik tedbirlerine hükmedilmesi için ilgili mahkemeden talepte bulunulacaktır. Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir" dedi.  

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@