"Üniversite öğrencilerinin Nisan ayı burs ve kredileri yatırılmaya başlandı"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, üniversite öğrencilerinin Nisan ayı burs ve kredilerinin hesaplarına yatırılmaya başlandığını açıkladı. Ödemelerin öğrencilerin TC kimlik numarasının son r...

GÜNDEM 06.04.2020 - 11:50 06.04.2020 - 11:50

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, üniversite öğrencilerinin Nisan ayı burs ve kredilerinin hesaplarına yatırılmaya başlandığını açıkladı. Ödemelerin öğrencilerin TC kimlik numarasının son rakamına göre yapılacağı aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kredi ve bursların öğrencilere kesintisiz olarak ödenmeye devam edeceğini açıklamasının ardından Bakan Kasapoğlu, burs ve kredi ödemelerinin tarihlerini duyurdu.Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Twitter hesabından şu açıklamada bulundu:"Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önce ifade ettikleri gibi, kredi/burs ödemeleri bu süreçte de devam edecek. An itibarıyla öğrenci arkadaşlarımızın Nisan ayı burs ve kredileri hesaplarına yatırılmaya başlanmıştır. Bütün imkânlarımızla her durumda gençlerimizin yanındayız."

ÖDEMELER TC KİMLİK NUMARALARININ SON RAKAMINA GÖRE YAPILACAK

Öğrencilere ödemelerin TC kimlik numaralarının son rakamına göre yapılacağı aktarıldı. TC kimlik numarasının sonu '0' olanlar bugün, '2' olanlar yarın, '4' olanlar 8 Nisan Çarşamba, '6' olanlar 9 Nisan Perşembe, '8' olanlar ise 10 Nisan Cuma günü ödemelerini alabilecek.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@