İstanbul Ümraniye'de, aralarında Covid-19 ilaçlarının da bulunduğu 445 bin 195 sahte ilaç ele geçirildi. Operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü görevlileri, Ümraniye'de dün merdiven altı olarak tabir edilen, halk sağlığını tehlikeye düşürerek sağlıksız ortamlarda üretildiği belirlenen, Steroid ve koronavirüs (Covid-19) tedavisinde kullanılan ilaçların piyasaya sürüldüğü ihbarını aldı.

Dünyanın en güçlü pasaportlarında kaçıncı sıradayız? Dünyanın en güçlü pasaportlarında kaçıncı sıradayız?

PİYASA DEĞERİ 7 MİLYONLUK SAHTE İLAÇ ELE GEÇİRİLDİ

DHA'nın aktardığına göre, harekete geçen ekipler, tespit edilen 3 ayrı lüks rezidansa operasyon düzenledi. 

Düzenlenen operasyonda 4 şüpheli gözaltına alınırken, adreslerde ve bir araç içerisinde yapılan aramalarda; piyasa değeri 7 milyon 452 bin 960 lira olduğu tahmin edilen; 176 bin 399 adet dolu yağ yakıcı, zayıflatıcı, kilo aldırıcı ve hormon geliştirmeye yarayan tablet ve dolu flacon anabolik steroidler, 267 bin 840 adet boş karton kutu, etiket, bandrol, boş flacon, 950 adet remdesivir (Koronavirüs tedavisinde kullanılan antiviral ilaç),2 adet dolum pompası, 1 adet sprey boya, 2 adet kapak takma aparatı olmak üzere, toplam 445 bin 195 adet sahte ilaç ele geçirildi.

Gözaltına alınan 4 şüpheli bugün adli makamlara sevk edilecek.