Ankara’da “Aleyna Çakır” olarak bilinen Sema Esen’i katletmeden önce darp eden ve şiddet görüntülerini sosyal medyadan canlı yayın açarak yayınlayan Ümitcan Uygun’a dört yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Ankara 17´nci Asliye Ceza Mahkemesi´nde görülen karar duruşmasına Ümitcan Uygun, Esra Hankulu’nun ölümüyle ilgili dava kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Sanık Uygun, savunmasında, “Ben eve gittiğimde Aleyna’nın telefonu açıktı. Canlı yayın yapıyordu. O canlı yayında ben de vardım. Aleyna’nın bütün sosyal medya hesaplarının ve telefonunun şifrelerini biliyordum. Ölümünden sonra bu şifreleri polise ben verdim. Konut dokunulmazlığından yargılanıyorum; ama ev benim üzerine kayıtlı. Bunu ev sahibim de verdiği ifadede doğrulamıştır. Dosyanın karara bağlanmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'ndan susuzluk açıklaması: Bu sene için susuzlukla karşı karşıya değiliz İmamoğlu'ndan susuzluk açıklaması: Bu sene için susuzlukla karşı karşıya değiliz

Tutuksuz yargılanan Uygun’a dört yıl 10 ay hapis cezası verdi.