Yeni parti çalışmalarını sürdüren İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ı "Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın" diyerek açıkça tehdit ett...

Yeni parti çalışmalarını sürdüren İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ı "Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın" diyerek açıkça tehdit etti. Garo Paylan ise, "Siz vurdunuz da, biz ölmedik mi? Öldük. Ama geride kalanlar adalet mücadelesini hiç bırakmadı." diye yanıt verdi.

Yeni parti çalışmalarını sürdüren İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, 'Ermeni Soykırımı' tartışmaları üzerinden HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ı "Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın" diyerek açıkça tehdit etti. Paylan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "106 yıl sonra, Soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz. Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz" diye yazmıştı.

Gözden kaçırmayın

İmamoğlu, üniversiteli gençlerle buluştu: Bir yıl daha dikkatli olun İmamoğlu, üniversiteli gençlerle buluştu: Bir yıl daha dikkatli olun

"ÇEK GİT CEHENNEMİN DİBİNE"

Paylan’ın paylaşımını alıntılayan Özdağ, “Terbiyesiz tahrikçi adam. Çok memnun değilsen çek git cehennemin dibine. Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü. Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın” ifadelerini kullandı.

PAYLAN'DAN ÖZDAĞA YANIT: SİZ VURDUNUZ DA, BİZ ÖLMEDİK Mİ?

HDP Milletvekili Garo Paylan, Ümit Özdağ'ın tehditlerine bir tweet ile yanıt verdi ve "Halkımı imha eden zihniyetin kalıntısı “yine yaparız” diyor. Siz vurdunuz da, biz ölmedik mi? Öldük. Ama geride kalanlar adalet mücadelesini hiç bırakmadı. Benden sonra da bırakmazlar..." dedi. Paylan, "bu ülkenin vicdanlı çoğunluğunun, meydanı faşistlere terk etmediğini, yine terk etmeyeceğini" de söyledi.