26.11.2019, 15:00

Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali ilk kez Batman'da

Ankara’da bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali, ilk kez Batman'da yapılacak. 20 çocuğun katılımıyla beraber hazırlanan festival, 53 filmden, uzman eğitmen ve sanatçılarla hazırlanan pek çok atölyeden oluşuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=7wFtN53xEqM&feature=youtu.beAnkara’da bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali, ilk defa başka bir şehirde hayat buluyor. Ankara’dan sonra festival bu sene Batman’da yapılacak. 28 Kasım 17.00’da açılış programı ile başlayacak festival, 1 Aralık 16.00’da yapılacak son film gösterimiyle sona erecek.

ONLARCA ÜLKEDEN KATILIM SAĞLANACAK

İlk kez Batman’da yapılacak festivalin çocuklar içi son derece önemli ve gerekli olduğunu belirten Uluslar Arası Çocuk Diyarı Festival Direktörü Şebnem Aktolga, “Kanada, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Almanya, Polonya, Norveç, Meksika, Kosta Rika, İspanya, Japonya, Rusya, Amerika, Çin, Belçika, İngiltere ve Türkiye'den katılımlarla gerçekleşecek olan festivalimizde, bu yıl da sizi; farklı yaş grubundan çocukları, gençleri ve ebeveynleri kapsayacak olan gösterim ve etkinlik şölenine çağırıyoruz” dedi.

FESTİVALDE 53 FİLM GÖSTERİMİ OLACAK

20 çocuğun katılımıyla beraber hazırlanan festival, 53 filmden, uzman eğitmen ve sanatçılarla hazırlanan pek çok atölyeden oluşuyor.Etkinlikler; Ahmet Güneş Tekin Kültür ve Sanat Merkezi, Batman Barosu Hizmet Binası, Batman Kültür Sanat Derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) salonlarında yapılacak.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Festival kapsamında; Basit Sinema Yapımı Atölyesi, Ekoloji Dostu Çocuklar Atölyesi, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Beden Perküsyonları, Animasyon-Flipbook / Fenakistiskop Atölyeleri, Toplumsal Cinsiyet Atölyesi, Hologram ile Sinema Yapımı Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.Festival; 28 Kasım perşembe günü 17.00’da Şerko Kaniwar’ın hazırladığı Doğal Ritim Atölyesi, kısa film gösterimi ve müzik performansı ile başlayacak.Bütün film gösterimleri, etkinlikler, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da her çocuğun bu diyara rahatça girebilmesi için ücretsiz olacak.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@