Denis Şmıgal, ülkesi ile Türkiye arasında Serbest Ticaret Anlaşması ile birlikte 12 yeni anlaşma imzalanmasının planlandığını duyurdu.

Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal, ülkesi ile Türkiye arasında Serbest Ticaret Anlaşması (STA) dahil 12 yeni anlaşma imzalanmasının planlandığını belirtti.

YÜKSEK TEKNOLOJİ, HAVACILIK, UZAY ENDÜSTRİLERİ...

AA'nın aktardığı habere göre Şmıgal, kabine toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye ile STA'nın yanı sıra yüksek teknoloji, havacılık ve uzay endüstrileri, gençlik politikaları ve kolluk kuvvetleri alanlarında iş birliği taslak anlaşmalarının onay için kabineye sunulduğunu duyurdu.

Gözden kaçırmayın

"Erdoğan, Atatürk Havalimanı konusunda geri adım atmak zorunda kaldı" "Erdoğan, Atatürk Havalimanı konusunda geri adım atmak zorunda kaldı"

Denis Şmıgal, yarın Ukrayna ile Türkiye arasında toplam 12 ülkeler arası anlaşmanın imzalanmasının planlandığını bildirdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy de dün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kiev ziyareti sırasında STA imzalamaya hazırlandıklarını söylemişti.