Tutuklu yakınlarının, hasta ve infazları yakılan tutuklular için başlattıkları Adalet Nöbeti, 25’inci haftasında Kadıköy Meydanı'nda yapılmak istendi. Polis, tutuklu yakınlarını ve HDP’lileri gözaltına aldı.

HABER: FATOŞ ERDOĞAN

Tutuklu yakınlarının açıklaması öncesinde Kadıköy Meydanı polis ablukasına alındı. Kadıköy Eminönü İskele Meydanı'nda yüzlerce polis tarafından ablukaya alınan tutuklu yakını anneler ve desteğe gelenler darp edilerek, ters kelepçeyle gözaltına alındı.

Adalet Nöbeti'ne HDP milletvekilleri Züleyha Gülüm, Dilşat Canbaz, Cumartesi Anneleri, HDP yöneticileri ve HDP Gençlik destek verdi. Tutuklu yakını anneler ile desteğe gelen HDP yöneticileri ve HDP Gençlik üyeleri gözaltına alındı.

Mikail Aslan, Ataşehir Belediyesinin düzenlediği “Kardeş Kültürlerin Festivali” programından çıkarıldı Mikail Aslan, Ataşehir Belediyesinin düzenlediği “Kardeş Kültürlerin Festivali” programından çıkarıldı

HDP’li vekiller, “Vekillerin dahi basın açıklaması yapmasına izin vermeyen bir anlayış var, bu anlayış cezaevlerinde katliam yapıyor” diyerek gözaltılara tepki gösterdi.

photo1662819861 (1)