Tutuklu Eşbaşkan Şevin Alaca'nın koronavirüs testi pozitif çıktı

Yerine kayyum atanan tutuklu Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca'nın koronavirüs testinin pozitif çıktığı aktarıldı.Kars Belediyesi'ne kayyum atanması sonrası tutuklanan ve Diyarbakır Kadı...

GÜNDEM 11.11.2020 - 18:49 11.11.2020 - 18:49

Yerine kayyum atanan tutuklu Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca'nın koronavirüs testinin pozitif çıktığı aktarıldı.

Kars Belediyesi'ne kayyum atanması sonrası tutuklanan ve Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi'ne sevk edilen Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca'nın koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı.Eşbaşkan Alaca'nın Twitter hesabından paylaşım yapan kardeşi Şilan Alaca, ablasının koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve tahliye taleplerine ise yanıt alamadıklarını söyledi.

TAHLİYE TALEBİ YANITSIZ

MA'nın aktardığı habere göre, Şilan Alaca, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:"Ablam Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca’nın Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevinde yapılan Covid testi pozitif çıktı. Avukatlarımız aracılığı ile yaptığımız tahliye başvurusuna bir cevap alamadık. 24 Ağustos’ta Covid geçirmiş ve tedavi olmuştu. Daha önce 4 kez akciğer ameliyatı geçirmiş ve ikinci kez Covid’e yakalanmış bir insanın hala cezaevinde tutuklu olmasını hangi hukuk ile açıklayacaksınız. 6 gündür ne ailesi ne avukatları ile görüştürülmüyor. Sağlık durumu hakkında sağlıklı bilgi alamıyoruz."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST