MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu ve CEO'su Özer Sencar, NATO'nun güvenilirliğine dair yaptıkları anketin sonuçlarını paylaştı. Katılımcıların sadece yüzde 26,4'ü NATO'ya güven duyduğunu ifade etti.

MetroPOLL Araştırma'nın yaptığı Türkiye'nin Nabzı Nisan 2022 anketinde katılımcılara "NATO güvenilir mi" sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 26,4'ü evet yanıtını verirken, yüzde 65,3'ü hayır dedi. Fikrim olmayanlar ise yüzde 8,3.

Toptancı hali esnafı enflasyonun düşmesi için mazotu işaret etti: 10 liraya düşmeden olmaz! Toptancı hali esnafı enflasyonun düşmesi için mazotu işaret etti: 10 liraya düşmeden olmaz!

EN YÜKSEK GÜVENSİZLİK MHP SEÇMENİNDE

Anket sonuçlarına göre, MHP seçmenin yüzde 70,3'ü NATO'ya güvenmiyor. MHP seçmenleri arasında NATO'ya güvenenlerin oranı yüzde 26,5. Anket sorusuna fikrim yok yanıtını verenlerin oranı ise yüzde 3,2.

MHP seçmenin ardından AKP seçmeninin yüzde 66,8'i, HDP'li seçmenlerin yüzde 66,7'si de NATO'ya güvenmediğini belirtti. İYİ Parti seçmeninin yüzde 64,8'i, CHP seçmeninin yüzde 62,4'ü de soruya aynı cevabı verdi.

15-1