Turgutlu Belediyesi'nin bu hafta beşincisini yapacağı Müze Sohbetleri’nde Turgutlu’da Cumhuriyet döneminin ilk stüdyo fotoğrafçısı olan Ahmet Hamdi Yenice konu edilecek. Turgutlu Kent Müzesi’nde gerçekleşecek olan etkinlik, 3 Ağustos Çarşamba akşamı saat 21:30’da başlayacak.

Turgutlu Kent Müzesi’nin bahçesinde iki haftada bir farklı konular çerçevesinde düzenlenen Müze Sohbetleri’nin bu haftaki başlığı, ‘Atatürk’ün Fotoğrafçısı Ahmet Hamdi Bey’in Objektifinden Turgutlu’ olarak belirlendi. Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla ve Kent Müzesi uzmanlarından tarihçi Rabia Akgüvenç tarafından hazırlanan programda Ahmet Hamdi Bey’in hayatı anlatılarak fotoğraflarından örnekler gösterilecek.

Ahmet Hamdi Yenice’nin Turgutlu için çok önemli bir değer olduğunu dile getiren Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Arkadaşlarımız, müzemizin kuruluş aşamasından itibaren Fotoğrafçı Ahmet Hamdi Bey’le ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar. Onun Turgutlu’da mesleğini icra etmiş olması ve fotoğraflarının günümüze ulaşması sayesinde ilçemizin geçmişine dair görsel arşivimiz zengin bir durumda. Eski fotoğraflara ilgi duyan hemşerilerimin bu programı kaçırmamalarını diliyorum” dedi.

İstanbul Sultangazi'de Gelecek-BBP dostluğu İstanbul Sultangazi'de Gelecek-BBP dostluğu