Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından planlanan program dahilinde 37 kırsal mahallenin tamamında yollar başta olmak üzere kiraz alım yerleri ve sağlık ocakları gibi alanlarda 24 bin metrekare parke döşemesi yapıldı. 2022 yılını ve 2023 yılının ilk üç ayını kapsayan çalışmalar, Turgutlu Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla tamamlanmış oldu.

Manisa'da bir grup CHP delegesi, tüzük değişikliği talep etti Manisa'da bir grup CHP delegesi, tüzük değişikliği talep etti

Başkan Akın da düzenli olarak yaptığı kırsal mahalle ziyaretlerine Ayvacık Mahallesi’nde devam etti. Başkan Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Fen İşleri Müdürü Elif Ceren Müftüoğlu ve Ayvacık Mahalle Muhtarı Adem Acar ile birlikte 9 bin metrekare parke taşı döşemesinin yapıldığı alanlarda ve mahalle genelinde incelemelerde bulundu. Ayvacık Mahallesi’ndeki incelemeleri ve yol yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren Akın, şunları kaydetti:

“Bugün Ayvacık Mahallesi’ndeyiz. Ayvacık, bizim en şirin, en güzel mahallelerimizden bir tanesi. Teknik ekiplerimiz geçtiğimiz yıl bütün kırsal mahallelerimizde araştırmalar yaptı, sorunları tespit etti. Ayvacık Mahalle’mizde de mahallemizin tamamını kapsayacak şekilde yolların bozuk olduğunu tespit ettiler. Büyükşehir Belediyesi içme suyu borularını değiştirdi. Biz de mahallenin tamamındaki yollarda 9 bin metrekare taş döşeyerek yol sorununu çözmüş olduk. Bunun yanında 37 kırsal mahallemizde de ihtiyaç olan yolların tamamında 24 bin metrekarelik parke taşı döşendi. Hem işlerimizin kontrollerini yapıyoruz hem de muhtarlarımıza hayırlı olsun ziyaretlerimizi yapıyoruz.”

Akın ve ekibine teşekkür eden Ayvacık Mahalle Muhtarı Adem Acar ise “Başkan’ımız Çetin Akın ve ekibinden Allah razı olsun. Mahallemize 9 bin metrekare taş döşendi. Mahalle’miz tertemiz oldu. Teşekkür ederim” diye konuştu.