Tuncel Kurtiz vefatının 8'inci yılında kabri başında anıldı

Sanatçı Tuncel Kurtiz, ölümünün 8’inci yılında Balıkesir’in Edremit ilçesindeki kabri başında düzenlenen programla anıldı.

GÜNDEM 27.09.2021 - 19:57 27.09.2021 - 19:59

Tiyatro ve sinema sanatçısı Tuncel Kurtiz'in, Kazdağları’nın eteklerindeki kırsal Çamlıbel Mahallesi’ndeki mezarı başında anma programı düzenlendi. Programda sanatçının sesinden şiir dinletileri yapıldı. Duygu dolu anlar yaşayan hayranları, sanatçının mezarı başında dua etti.

"Bedeni topraklarımızda, hatırası yüreğimizdedir"

Türk sinemasında Tuncel Kurtiz’in yerinin doldurulamayacağını ifade eden Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Aramızdan ayrılışının 8’inci yılında onu saygıyla, özlemle anıyoruz. Onun ifadesiyle ‘Herkes ölür, kimi toprağa kimi yüreğe gömülür.’ O bizim topraklarımıza ama en önemlisi yüreğimize gömülmüştür. Oynadığı karakterlerle ruhumuza işledi, sesiyle hafızamıza kazındı. Sesinin şiire yakıştığı bir delikanlıydı. O her zaman bir aydın sorumluluğu taşıdı. O bir muhalifti, belki dünyayı değiştiremedi ama dünya da onu değiştirmedi. Hep ezilenden yana, sömürülenden yana durdu. O bugün efsaneleriyle meşhur Kazdağları’nın eteklerinde bir efsane olarak uyuyor. Bedeni topraklarımızda, hatırası yüreğimizdedir. Hatırasını her zaman yaşatacağız, ışıklar içinde uyusun.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@