Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesi olan Malatya’da bugün yaptığı açıklamada tüm okulların 1 hafta tatil edildiğini açıkladı. Bakan Özer şunları söyledi:

“Şu andaki tüm Türkiye’deki iklim şartları göze alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha suhuletle olması bağlamında sadece deprem bölgesindeki illerin değil, çevresindeki illerin de suhuletli biçimde süreçlerin yönetilmesi için bugünden itibaren tüm Türkiye’de tüm okullarımızı 13 Şubat’ta kadar 1 hafta tatil ediyoruz... Bu 10 il dışındaki vatandaşlarımızın akrabalarına ulaşımını kolaylaştırma anlamında da bu kararı almış bulunuyoruz. Bu kararı alırken; tüm illerimizdeki özellikle 10 ilimizdeki okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak. Konaklama yemek ikramı ile ilgili her türlü hizmet okullarımızda öğretmenevlerimizde 7/24 biçimde vatandaşlarımıza kesintisiz biçimde intikal ettirilecek."

İYİ Parti kulisleri: Ağıralioğlu’nun hayali Muhsin Yazıcıoğlu’nun koltuğu İYİ Parti kulisleri: Ağıralioğlu’nun hayali Muhsin Yazıcıoğlu’nun koltuğu