Tedbirlerin alınması gerektiğini belirten TTB İkinci Başkanı Ali İhsan Ökten, "Mutlaka çift doz aşı tamamlanmalı ve hatırlatma dozu gelenler için çağrı yapılmalı" çağrısında bulundu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) İkinci Başkanı Ali İhsan Ökten, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın okulların yüz yüze eğitime devam edebilmesi için pek çok ihtimali düşündüklerine yönelik açıklamasını değerlendirdi.

"GEREKLİ HİJYENİ SAĞLAYACAK PERSONEL ALINMADI"

Tedbir alınması için çağrı yapan Ökten, “Okul ve derslik sayısı artırılmadı, kalabalık mevcutlar azaltılmadı, gerekli hijyeni sağlayacak personel alınmadı, öğretmen sayıları artırılmadı ve bu şekilde eğitime geçildi. Öncelikle bunların mutlaka yapılması lazım” ifadelerini kullandı.

Eczacılar büyük eyleme hazırlanıyor: Aylardır ilaç yok ama yok demek yasak Eczacılar büyük eyleme hazırlanıyor: Aylardır ilaç yok ama yok demek yasak

"MUTLAKA ÇİFT DOZ AŞI TAMAMLANMALI"

Cumhuriyet gazetesinden Sarp Sağkal’ın haberine göre Ökten, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in öğretmenlerin aşılanma oranlarını tek doz üzerinden paylaşmasını da eleştirdi. 

Ali İhsan Ökten, “Mutlaka çift doz aşı tamamlanmalı ve hatırlatma dozu gelenler için çağrı yapılmalı. Rakamlarla oynamanın, algı yaratmanın hiçbir anlamı yok” ifadelerini kullandı.