Trump: Koronavirüste zirve noktadayız

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülkelerin başında gelen ABD'de Başkan Trump koronavirüste zirveyi gördüklerini açıkladı.ABD Başkanı Donald Trump, günlük basın toplantısı düzenledi....

DÜNYA 10.04.2020 - 10:47 10.04.2020 - 10:47 Dokuz8 Haber

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülkelerin başında gelen ABD'de Başkan Trump koronavirüste zirveyi gördüklerini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, günlük basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında, "Koronavirüste zirve noktadayız, bazı yerlerde düşüşe geçti" dedi.

TRUMP: 2 MİLYON TEST YAPILDI

ABD Başkanı Donald Trump şimdiye kadar ülke çapında 2 milyon test yapıldığını açıkladı. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence de günde 100 bin test yapıldığını belirtti.

TRUMP: 19 TEDAVİ YÖNTEMİ VAR

BBC'nin haberine göre Trump, havayolu şirketlerine yardım için hazırladıkları destek planının detaylarını hafta sonu açıklayacağını kaydetti. Trump, ABD'de Covid-19 için 19 tedavi yöntemi olduğunu söyledi, 26 tedavi yönteminde de deneylere başlanacağını açıkladı.

RUSYA VE SUUDİ ARABİSTAN İLE PETROL GÖRÜŞMESİ YAPILDI

Rusya Develet Başkanı Vladimir Putin ve Suudi Kralı Selman ile petrol fiyatlarında yaşanan anlaşmazlık konusunu görüştüğünü söyleyen Trump, OPEC ülkeleri ile Rusya arasında “bugün ya da yarın” bir anlaşmanın yapılmasını beklediğini söyledi. Trump, petrol şirketlerinin batmaması için asgari bir fiyatta anlaşılması gerektiğini de kaydetti.

ABD'DE VİRÜSE YAKALANANLARIN SAYISI 500.000'E YAKLAŞTI

ABD'de şu ana kadar 468.895 kişi koronavirüse yakalandı. Salgına yakalananlardan 16.697 kişi hayatını kaybetti. ABD'de özelikle sağlık sisteminin ciddi zarar gördüğü ve tıbbi malzeme eksikliğinin olduğu belirtiliyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@