Geçen yıl 3 Temmuz'da Bağcılar İstoç'ta bulunan iş yerine gitmeye çalışan Serdar Çekiç, motosikletli maganda Hasan Saytal tarafından katledildi. Serdar Çekiç'in ablası olan Aslı Çekiç Akyar'ı...

Geçen yıl 3 Temmuz'da Bağcılar İstoç'ta bulunan iş yerine gitmeye çalışan Serdar Çekiç, motosikletli maganda Hasan Saytal tarafından katledildi.

Serdar Çekiç'in ablası olan Aslı Çekiç Akyar'ın anlattığına göre olay İstanbul TEM otoyolu İSTOÇ mevkiinde meydana geldi. Emniyet şeridinde dururken aniden şeride fırlayan motosikletten kaçınan Serdar Çekiç, ablasının anlatımına göre motora "ne yapıyorsun?" şeklindeki tepkisi üzerine motor sürücüsü Hasan Saytal hakaret içeren el hareketleri ile tartışmayı devam ettirdi. https://www.youtube.com/watch?v=0RH3sNundI0&feature=youtu.be Aracın camlarını açmadan motorcunun sakinleşmesini bekleyen aile, daha sonra bölgeden uzaklaştı. Ancak motor sürücüsü aracı uzun bir süre takip ettikten sonra trafiğin tıkandığı bir noktada araca yanaşıp yeniden kavga başlattı. Ablanın anlatımına göre Serdar Çekiç'in aracıyla ilerlemek istediği bir anda motor sürücüsü motosikletini aracın önüne kırınca kaza yaşandı ve motor sürücüsü motosikletle birlikte devrildi. Yardım için araçtan inen aile saldırganın agresif hareketleri üzerine araca dönmek istedi. Ancak motorcu, arabasına dönmeye çalışan Çekiç'e belinden çıkardığı silah ile 13 el ateş açtı. Otopsi raporlarına göre vücuduna 5 kurşun isabet eden Serdar Çekiç kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Katil Hasan Saytal ise olay yerinden kaçmaya çalışırken oradan geçmekte olan havaalanı polisleri tarafından gözaltına alındı. İstanbul Bakırköy 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanan Hasan Saytal hakkında süreç devam ediyor. Hayatını kaybeden Serdar Çekiç'in ablası Aslı Çekiç Akyar, olay günü yaşananları dokuz8HABER'e anlattı. Akyar, bireysel silahsızlanma için de çağrıda bulundu.