Trabzon'da Azerbaycan uyruklu Turana Umayev, parkta çay bahçesinde tartıştığı boşanma aşamasındaki eşi Elvin Umayev tarafından öldürüldü.

Haber: Avni Aydın

Azerbaycan uyruklu Turana Umayev (38), parkta çay bahçesinde tartıştığı boşanma aşamasındaki eşi Elvin Umayev (34) tarafından  vurularak öldürüldü.

Olay saat 22.00 sıralarında Trabzon'daki 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda meydana geldi. Cezaevinden 4 ay önce tahliye olan Elvin Umayev, boşanma aşamasındaki eşi Turana Umayev ile çocukların velayeti konusunda görüşmek üzere parkta buluştu.

Burada çay behçesinde oturan iki arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Elvin Umayev, Turana Umayev'e ateş etti.

Kadın, olay yerinde yaşamını kaybederken, şüpheli de silahıyla polis noktasına giderek teslim oldu.  Olay anı ise çay bahçesindeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Bir çocuk annesi Turana Umayev'in cansız bedeni, olay yeri ve savcılık incelemesi sonrası Trabzon Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Gözaltına alınan Elvin Umayev de sorgusu için emniyete götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Gözden kaçırmayın

Taliban kadınlara burka zorunluluğunu yeniden getirdi Taliban kadınlara burka zorunluluğunu yeniden getirdi

TRABZON DEMOKRATİK KADIN PLATFORMU'NDAN PROTESTO

Trabzon Demokratik Kadın Platformu bileşenleri, Azeri uyruklu Turana Umayevin  boşanma aşamasındaki eşi Elvin Umayev tarafından Atatürk meydanında çay bahçesinde vurularak öldürülmesini "Kadın cinayetleri politiktir", "Kadına şiddete son" sloganlarıyla protesto etti.