Torbalı Belediyesi’nin Aralık ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Mithat Tekin başkanlığında yürütüldü. Toplantıda, AKP döneminde bedelsiz şekilde Göztepe’ye devredilmek istenen arazinin ve yapımı yarım kalan Belediye Binası’nın, ilçeye yeni yatırımlar karşılığında devredilmesini kapsayan İzmir Büyükşehir Belediyesi ile imzalanacak protokol, CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Başkan Tekin başkanlığında yapılan meclis toplantısı, tek gündem maddesinden oluştu. Toplantıda, AKP döneminde bedelsiz şekilde Göztepe’ye devredilmek istenen arazinin ve yapımı yarım kalan Belediye Binası’nın, ilçeye yeni yatırımlar karşılığında devredilmesini kapsayan İzmir Büyükşehir Belediyesi ile imzalanacak protokol kabul edildi.

Daha önce Torbalı Belediyesi’ne ait huzurevinin bedelsiz şekilde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na, Pancar’daki araziyi ise Göztepe’ye verilmesini oylayan dönemin AKP grup başkanvekili AKP’li Meclis üyesi Özgür Erman Çağlar, protokole itiraz etti. Protokolde Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis karşılığında hizmetin yapılmamasını kapsayan bir cezai maddenin olmadığını savunan Çağlar’a Tekin, “Biz bu bina ve araziyi bedava vermiyoruz. Karşılığında Torbalı’ya çok şık bir meydan ve yeraltı otoparkı yapılacak. Bu tahsis karşılığında bahsettiğiniz gibi yapılmama durumunda tüm mesuliyet ve vebal bana aittir. Tunç başkanımız verdiği sözü tutan bir belediye başkanı. Çok kısa süre içerisinde meydan ve otopark ilçemize kazandırılacak” yanıtını verdi. 

Ödemiş Belediyesi kış koşullarıyla mücadele için alarma geçti Ödemiş Belediyesi kış koşullarıyla mücadele için alarma geçti