09.04.2020, 15:49

Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği verilecek

Adana'da 2 ay boyunca özel halk otobüslerine günde 15, dolmuşlara ise günde 10 litre yakıt desteği verecek. Ayrıca Adana merkeze yolcu taşıyan ilçe otobüslerinden de otogara giriş ücreti alınmayacağı açıklandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi, şehirde faaliyet gösteren toplu taşıma esnafına Nisan ve Mayıs ayları boyunca yakıt desteği verme kararı aldığını açıkladı.

İLÇE OTOBÜSLERİNDEN OTOGARA GİRİŞ ÜCRETİ ALINMAYACAK

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor günler yaşayan esnafa destek için bu kararın alındığı belirtilirken, özel halk otobüslerine 2 ay boyunca araç başına günlük 15 litre, dolmuşlara (minibüslere) 10 litre yakıt sağlayacağı kaydedildi.Yine merkez ilçeler haricinde, Adana merkeze yolcu taşıyan ilçe otobüslerinden otogara giriş ücreti alınmayacak. Özel hak otobüslerine araç başı 3 bin lira olan güzergah ücretinin Mart taksidi de Aralık ayına ertelendi.

"MADDİ VE MANEVİ TAHRİBATI EN AZA İNDİRMEK İÇİN DAYANIŞMA GÖSTERECEĞİZ"

“Biriz Beraberiz” mesajı veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, zorlukların üstesinden gelmek ve koronavirüs salgınının yarattığı maddi-manevi tahribatı en aza indirmek için, toplumun her kesimiyle dayanışma göstereceklerini, belediyenin bütün olanaklarıyla halkın yanında olduğunu söyledi.

TAKSİ SÜRÜCÜLERİNDEN TEPKİ: BİZİ DE DAHİL ETMELİSİNİZ

Taksi sürücüleri ise, belediyenin destek paketinin kendilerini kapsamamasına tepki gösterdi. Uygulamaya taksilerin de dahil edilmesi gerektiği belirtilerek, "Adana Büyükşehir Belediyesi'nden talebimiz taksici olarak, destek paketinden ivedi bir şekilde bizim de yararlanmamızdır" denildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@