Toner: En az 1 yıl daha tedbirlere uymak zorundayız

Pandemi uzmanı Eric Toner, insanların 2022'ye kadar maske takmak zorunda kalacağını savundu.CBS'e yaptığı açıklamalarda koronavirüse...

GÜNDEM 13.07.2020 - 14:45 13.07.2020 - 14:45

Pandemi uzmanı Eric Toner, insanların 2022'ye kadar maske takmak zorunda kalacağını savundu.

CBS'e yaptığı açıklamalarda koronavirüse karşı bir aşı bulunsa bile 2022'ye kadar ''toplu bağışıklık'' olmayacağını ve bu yüzden 1 yıldan uzun süre boyunca insanların Covid-19'a karşı alınan önlemlere uymak zorunda kalacağını öngördü.T24'ün haberine göre Johns Hopkins Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Toner, ''Sanırım o zamana kadar mutlu mesut yaşamak için maske takmaya ve sosyal mesafe kurallarına uymaya devam edeceğiz'' dedi.

DÜNYA LİDERLERİNE EĞİTİMLER VERDİ

Dünya liderlerine pandemiler üzerine eğitimler veren Toner, salgını yavaşlatmak için vatandaşların yapabileceklerini anlatırken de benzer bir tavsiyede bulundu. Toner, ''Aslında durum çok basit. Suratımızı örtersek, temasa girdiğimiz kişiler de maske takarsa bulaş riskini fazlasıyla düşürüyoruz. Dışarıdayken diğer insanlarla aramıza fiziksel mesafe koymak da riski çok düşürüyor'' diye konuştu.

KALABALIK YERLERDEN KAÇINMA ÇAĞRISI

Toner, normalleşme günlerinde insanların sosyal mesafeyi koruduğu sürece kumsala gitmekten dağa çıkmaya her şeyi yapabileceğini, ancak kalabalık yerlerden kaçınması gerektiğini söyledi.Maske takmayı reddeden insanlara da değinen pandemi uzmanı, ''Sonunda bunu aşacaklar. Asıl soru, bu noktaya gelene kadar kaç insanın hastalanıp öleceği'' değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@