Stellantis Grubu, TOFAŞ'ın Bursa fabrikasında üretilen yeni Fiat Doblo modelinin üretimini İspanya'daki Vigo fabrikasında üretme kararı aldı. TOFAŞ, aracın üretiminin 2023 sonuna kadar uzatılmasını talep edecek.

Kurda 20-21 Aralık 2021'e dönüş Kurda 20-21 Aralık 2021'e dönüş

Kamu Aydınlatma Platformu'na açıklama yapan TOFAŞ, "Stellantis Grubu tarafından, 6 Haziran 2022 tarihli basın açıklaması ile Yeni Fiat Doblo modelinin, Stellantis'in İspanya'daki Vigo fabrikasında üretileceği kamuoyuyla paylaşılmıştır. Diğer taraftan, 23 Ekim 2020 tarihli şirketimiz özel durum açıklamasında 2022 yılı sonuna kadar TOFAŞ fabrikasında devam edeceği açıklanan mevcut Fiat Doblo modelinin üretiminin ihracat pazarlarından gelen talep doğrultusunda Türkiye, Kuzey Amerika, Kanada, Ortadoğu ve Afrika için 2023 yıl sonuna kadar uzatılması dahil, TOFAŞ fabrikasında üretilecek yeni ürünler konusundaki çalışmalar ve değerlendirmeler devam etmekte olup, kesinleşen önemli bilgiler kamuoyu ile paylaşılacaktır."

2000 yılından beri Bursa'da üretimi yapılan hafif ticare araç Fiat Doblo, bugüne dek toplamda 2 milyon adetten fazla üretildi.