Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, "Seyahatler yüzde 50 oranında düşük geçen yıla göre. Vatandaş seyahat edemez hale geldi. Bu nedenle biz de kamudan bazı destekler istiyoruz. Öncelikle biletlerde KDV yüzde 1’e düşürülmeli, daha sonrasında da yol ve köprü geçiş ücretlerinde bir indirime gidilmeli" dedi.

Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım, otobüs biletlerine yüzde 20 oranında zam geleceğini belirtti.

Cumhuriyet’ten Ali Can Polat’a konuşan Yıldırım, zam sonrasında piyasaları takip edeceklerini kısa zamanda düzelme görünmediğini aktardı.

"3. KÖPRÜ ZORUNLULUĞU PERİŞAN ETTİ"

Akaryakıt fiyatlarının yanı sıra yol ve köprü ücretlerinin de maliyetlerini katladığını söyleyen Yıldırım, özellikle üçüncü köprü zorunluluğunun ‘yolcuyu kaçırdığını ve otobüsçüyü perişan ettiğini’ ifade etti.

TOF Başkanı Yıldırım, zamların yurttaşları seyahatten uzaklaştırdığını söyleyerek, şunları kaydetti: 

Gözden kaçırmayın

İbrahim Kaypakkaya anmasına polis saldırdı İbrahim Kaypakkaya anmasına polis saldırdı

“Seyahatler yüzde 50 oranında düşük geçen yıla göre. Vatandaş seyahat edemez hale geldi. Bu nedenle biz de kamudan bazı destekler istiyoruz. Öncelikle biletlerde KDV yüzde 1’e düşürülmeli, daha sonrasında da yol ve köprü geçiş ücretlerinde bir indirime gidilmeli. Ben meslek hayatımda ilk defa böyle bir zam görüyorum. Aklınıza gelen her şey müthiş zamlandı.”