İstanbul Esenyurt’ta binanın çatısında sosyal medya için video çeken Kübra Doğan çatıdaki eternitin kırılması sonucu düşerek hayatını kaybetti.

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde misafirliğe gittiği evin çatısında sosyal medyada paylaşmak için video çekmek isteyen 23 yaşındaki Kübra Doğan, hayatını kaybetti.

DHA'nın aktardığı habere göre olay, dün saat 19.30'da Esenyurt Sultaniye Mahallesi'nde meydana geldi. 23 yaşındaki Kübra Doğan yaklaşık 2 ay önce Esenyurt'ta oturan akrabalarının yanına geldi. Kübra Doğan ile 16 yaşındaki kuzeni Helen M., gün batımında fotoğraf çekmek için 5 katlı binanın çatısına çıktı. Helen M. cep telefonuyla görüntü çekerken Kübra Doğan ise poz veriyordu. Bu sırada Kübra Doğan'ın üzerine çıktığı plastik çatı kaplaması olan eternit kırıldı. Genç kız metrelerce yükseklikten apartman boşluğuna düşerek yaşamını yitirdi. 

Kübra Doğan'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Genç kızın ölümü ise kuzeni tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi.

"MÜTEAHHİT ORAYA UCUZ BİR PLASTİK KOYMUŞ"

Amcası Nebi Doğan ise, "Oradaki problem, müteahhittin oraya ucuz bir plastik koyması. Bir insanın orada bir işi olsa oraya çıktığında direk aşağı düşer. Burada müteahhittin de çok büyük bir kusuru var. Bunun da peşini bırakmayacağız. Kız ayağını atar atmaz altından hemen kırılıp yere düşüyor. Tiktok çekmemesi için de uyarıyorduk ama gençlik işte. Dinlemekle alakası yok, sonuçta orada bir ihmal var" diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Akşener, SADAT'ın kamp fotoğraflarını gördüm ciddiye alınması gereken bir durum bu Akşener, SADAT'ın kamp fotoğraflarını gördüm ciddiye alınması gereken bir durum bu

Kübra Doğan'ın yakını Yılmaz Doğan, "Fotoğraf çekilmek için çatıya çıkıyor, video da çekiyorlar sosyal medyada paylaşmak için. Aşağıya inmek isterken, bir yere basıyor ve düşüyor. Misafir olarak gelmişti" diye konuştu. 

Kübra Doğan'ın cenazesi defnedilmek üzere memleketi Mardin Midyat'a götürüldü.