THY'nin normalleşme planı belli oldu

Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarının başlayacağı, yurt dışında 19 ülke ve 23 noktaya haftada 75 uçuş yapılmasının planlandığı açıklandı.Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle iç hat uçuşl...

GÜNDEM 05.05.2020 - 23:44 05.05.2020 - 23:44

Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarının başlayacağı, yurt dışında 19 ülke ve 23 noktaya haftada 75 uçuş yapılmasının planlandığı açıklandı.

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs'a kadar durduran Türk Hava Yolları (THY), yasakların sonlandırılmasının ardından yeni bir uçuş planı hazırladı.Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak gerçekleştirmeye başlayacak. Yasağın ardından ilk etapta uçuşların yüzde 60'nın icra edilmesinin planlandığı belirtildi.

YURT DIŞINA 19 ÜLKEYE 23 NOKTADA 75 FREKANS UÇUŞ

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerinin yapılmasının planlandığı açıklandı.

UÇUŞLAR KADEMELİ OLARAK ARTIRILACAK

Haziran ayında yurt dışı uçuşlarına başlamayı planlayan THY, Temmuz ve Ağustos ayında ise uçuşlarını artıracak. Yapılan planlamaya göre THY Temmuz ayında 74 ülke ve 103 noktaya haftalık 572 frekans, Ağustos ayında ise 98 ülke 160 noktaya 937 frekans uçuş yapmayı planladı. Böylelikle uçuşlar üç aylık dönemde kademeli olarak artırılacak.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@