THY Teknik A.Ş. Müdürlüğüne Kartal İmam Hatip Mezunu Akbulut getirildi

THY Teknik A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine, Mikail Akbulut getirildi. Akbulut'un Bilal Erdoğan'ın okuduğu Kartal İmam Hatip mezunu olduğu ortaya çıktı.Bilal Erdoğan'ın da mezunları arasında y...

GÜNDEM 07.05.2021 - 14:50 07.05.2021 - 14:50

THY Teknik A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine, Mikail Akbulut getirildi. Akbulut'un Bilal Erdoğan'ın okuduğu Kartal İmam Hatip mezunu olduğu ortaya çıktı.

Bilal Erdoğan'ın da mezunları arasında yer aldığı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun bir isim daha Türk Hava Yolları’nda genel müdür oldu. Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitiren Ahmet Karaman’ın yerine THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü olarak Mikail Akbulut atandı.

MİKAİL AKBULUT KİMDİR?

Kartal İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Mikail Akbulut, 2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi'nden mezun oldu. Akbulut, Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı'nı 2011 yılında tamamladı. 2010 yılında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Uçak Bakım Başkanlığı'nda Aviyonik Bakım Mühendisi olarak göreve başlayan Akbulut, 2016 yılında Dar Gövde A Bakım Müdürü olarak atanmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@