Tesla'nın sahibi Elon Musk dünyanın en zengin insanı oldu

Dünyanın en zengin insanı olan Amazon’un kurucusu jeff Bezos’u geride bırakan Tesla ve Spacex markalarının üst yöneticisi olan Elon Musk, 188,5 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insan...

EKONOMİ 08.01.2021 - 12:34 08.01.2021 - 12:34

Dünyanın en zengin insanı olan Amazon’un kurucusu jeff Bezos’u geride bırakan Tesla ve Spacex markalarının üst yöneticisi olan Elon Musk, 188,5 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insan oldu.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın hisselerinde bugün yaşanan yüzde 5 oranındaki yükseliş, şirketin sahibi Elon Musk'ın da aynı zamanda dünyanın en zengin 500 insanı arasında zirveye yükselmesini sağladı.Bloomberg’de yayınlanan Milyarderler Endeksi'ne göre, Musk 188,5 milyar dolarlık servetiyle Ekim 2017 yılından bu yana listenin ilk sırasında yer alan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geride bırakarak zirveye çıktı.

TESLA HİSSELERİ ZİRVE YAPTI

Tesla hisselerinde son bir yılda yaşanan artış Musk'ın servetini 150 milyar doların üzerinde artırmasını sağladı. Şirketin hisselerine geçen yıl yüzde 743'lük bir artış yaşandı.Musk, geçen ay verdiği bir röportajda, maddiyata çok az ilgisinin olduğunu Tesla ve SpaceX'teki hisseleri dışında çok az varlığı bulunduğunu belirtmişti. Musk, servetinin asıl amacının insanlığın uzay yolculuğu yapan bir medeniyete evrimini hızlandırmak olduğunu söylemişti.Dünyanın en zengin 500 kişisinin servetleri, 2020 yılında yaklaşık 1,8 trilyon dolar artışla toplam 7,6 trilyon dolara ulaşmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@